Jedna z najlepszych książek dla najmłodszych

Autor zdjęcia: taniaksiazka.pl

Książki dla dzieci są jedną z najpopularniejszych kategorii w księgarniach internetowych oraz stacjonarnych. Wybór, jaki sobą prezentują jest ogromny i często jako rodzice możemy mieć spory problem z zakupem tej najbardziej dla naszego dziecka odpowiedniej. Jeśli nie do końca wiemy, która pozycja okaże się tą najlepszą warto przed podjęciem decyzji zrobić krótki research. Patrząc na aktualne recenzje jedną z książek mogących pochwalić się najwyższymi ocenami jest Małe Licho i tajemnica Niebożątka.

Polska fantastyka dla dzieci

Małe Licho i tajemnica Niebożątka jest książką napisaną przez polską autorkę, wyraźnie cenioną w tej tematyce – Martę Kisiel. Co ciekawe, jest to przykład literatury z pogranicza fantastyki skierowanej do najmłodszych. Autorka, dotąd tworząca opowiadania i powieści dla dorosłych, tym razem postanowiła sprawdzić swoje siły w kategoriach książek dziecięcych. I według wszelkich informacji wyszło jej to bardzo dobrze. Głównym bohaterem opowiadanej przez pisarkę historii jest pewien tajemniczy chłopiec o niecodziennym imieniu. Ma dziewięć lat i cierpi na dziwną przypadłość – jest w stanie widzieć wszelkie upiory i zjawy stąpające po tym świecie i niewidzialne dla normalnych ludzi. Chłopiec ten ma na imię Bożek i jego największym problemem jest nowa szkoła. Uczył się on do tej pory wyłącznie w domu i tak jak obecność różnorodnych potworów nie jest mu straszna, tak wizja przebywania z innymi dziećmi w jego wieku już tak.

Dom jako ostoja spokoju i rodzinnego ciepła

Małe Licho i tajemnica Niebożątka jest przykładem lektury, w której rzeczywistość miesza się z fantazją. Oprócz klasycznej fabuły, pisarka umieściła w niej wiele złotych myśli i fraz, które przedstawić mają dziecku moralne postępowanie i rozumienie drugiego człowieka. Największą zaletą książki jest ciepło i dobroć wylewająca się z każdej ze stron – mimo stałej obecności upiorów, które zresztą dla głównego bohatera są najlepszymi przyjaciółmi. Opisane wydarzenia przyzwyczaić mają młodych czytelników do oswojenia się z myślą rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej. Dzięki temu, przeżywają one te same emocje, co Bożek. Pragnąc wyrobić w naszym dziecku indywidualność i brak strachu przed wychodzeniem przed szereg, postępowaniem inaczej niż inni, Małe Licho będzie zakupem niezmiernie udanym.

Małe Licho i tajemnica Niebożątka w skrócie:

  • pięknie wydana, w twardej oprawie z szczegółowymi ilustracjami rozpoczynający każdy z rozdziałów
  • skierowana dla młodszych czytelników
  • oprócz walorów czysto rozrywkowych posiada i te edukacyjne
  • w przystępny sposób uczy o tym, iż nie ma nic zdrożnego i złego w byciu sobą, w byciu dziwnym
  • wychwala bycie w stu procentach sobą i nie poddawanie się oczekiwaniom innych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *